وبلاگ

المپوس : مروارید مدیترانه

المپوس : مروارید مدیترانه

المپوس : مروارید مدیترانه

المپوس : مروارید مدیترانه

Olympos ، اولین نامی که هنگام ذکر آنتالیا به ذهن می آید ، یکی از محبوب ترین استراحتگاه های گردشگری تابستانی است. المپوس مکان خاصی است که می توانید با طبیعت تنها باشید و از دریا به طور کامل لذت ببرید. این شهر باستانی با کشف بافتهای تاریخی ، تجربه کاملی را برای کسانی که می خواهند تعطیلات خود را سپری کنند ، ارائه می دهد.

آنتالیا یکی از مهمترین ارزشهای منطقه مدیترانه است. المپوس که وقتی از گردشگری تابستانی نام برده می شود به ذهن می آید ، شهری در منطقه کوملوجا در آنتالیا است. المپوس که با زیبایی های تاریخی و زیبایی های طبیعی خود تجربه کاملی را ارائه می دهد ، در ماه های تابستان میزبان جمعیت زیادی است.

در ساحل جنوبی آنتالیا ، دومین شهر بندری مهم بعد از فازلیس ، المپوس است. نام این شهر از کوه تاحتالی گرفته شده است ، که یکی از امتداد غربی کوههای ثوروس است ، در ۱۶ کیلومتری شمال ، با ارتفاع ۲.۳۷۵ متر است. در محدوده پارک ملی Beydağları- المپوس است. اگرچه تاریخ دقیق تاسیس آن مشخص نیست ، المپوس که در سکه های اتحادیه لیکیان در ۱۶۷-۱۶۸ قبل از میلاد ضرب شده ذکر شده است ، یکی از شش شهر اتحادیه لیکیان با سه حق رای است. بیشتر بقایای باقی مانده از شهر با درختان و درختچه هایی در جنگل پوشانده شده و متعلق به دوره های هلنیستی ، رومی و بیزانسی است. بقایای الیمپوس که تا به امروز باقی مانده است عموماً در دهانه و دو طرف رودخانه ای قرار دارد که به سرعت از شرق به غرب به دریا می ریزد. در دوره باستان ، بستر رودخانه ای که شهر را به دو قسمت تقسیم کرده بود ، به یک کانال تبدیل شده و هر دو طرف آن به عنوان اسکله مورد استفاده قرار گرفته و توسط یک پل به هم متصل می شدند. امروزه یک پا از پل در جای خود باقی مانده است.

از آنجا که در محدوده منطقه حفاظت شده المپوس است ، هیچ گونه ساخت و ساز در منطقه باستانی و اطراف آن مجاز نیست. محل اقامت در خانه های درختی است. این مهمترین ایستگاه برای مسافران است. علاوه بر این ، پارک ملی Beydağları Olympos در نزدیکی منطقه ، منطقه ای ایده آل برای علاقه مندان به کوهنوردی است.

نماد سواحل المپوس  Caretta Carettas است. در ضلع شمالی ، جایی که ساحل به پایان می رسد ، مکان هایی برای تخم ریزی لاک پشت ها وجود دارد. از آنجا که ماه های جولای و آگوست فصل تولید مثل Caretta Carettas است ، اگر صبح زود به ساحل بروید می توانید شانس دیدن لاک پشت های کوچک را پیدا کنید. اگر می خواهید در مکانی آرام استراحت کنید و چند روز را به دور از استرس سپری کنید ، می توانید با خیال راحت المپوس را انتخاب کنید.